Domů » Théta slibuje 4 miliardy Kč pro podnikatele

Théta slibuje 4 miliardy Kč pro podnikatele

od Lukáš Pecina
Mida consulting

Technologická agentura České republiky vyhlásila 31. října 2017 veřejnou soutěž Théta. V ní slibuje podnikatelům a výzkumným organizacím celkově 4 miliardy korun na modernizaci v energetickém sektoru.

Veřejná soutěž se zaměřuje na podporu výzkumu, vývoje a inovací s důrazem na klíčové oblasti – výzkum ve veřejném zájmu, nové technologie s vysokým potenciálem pro uplatnění v praxi a podporu dlouhodobých perspektiv.

Oblast 1 – Výzkum ve veřejném zájmu

Cílem výzkumu je vznik dokumentů pro strategické a koncepční řízení, zejména v oblasti energetické regulace a rozvoje jaderných zařízení. Výzkum musí trvat minimálně 12 a maximálně 48 měsíců.

Oblast 2 – Nové technologie s potenciálem pro uplatnění v praxi

Druhá oblast se zaměřuje na podporu výzkumu ve střednědobém a dlouhodobém horizontu v souladu se strategickými materiály. Podporu je možno čerpat na vývoj nových energetických technologií a systémových prvků s vysokým potenciálem uplatnění. Délka řešení projektu je opět minimálně 12 a maximálně 48 měsíců.

Oblast 3 – Podpora dlouhodobých perspektiv

Jak již název napovídá, cílem programu je výzkum a vývoj řešení, které naleznou uplatnění v dlouhodobém horizontu. Tomu odpovídá i délka projektu v rozmezí od 36 měsíců do 91 měsíců.

Komplexní popis všech oblastí naleznete na stránkách Mida Consulting.

Podmínky programu

Celkově program rozdělí 4 miliardy korun, které jsou alokovány v rámci státního rozpočtu. V prvním roce řešení bude mezi žadatele rozděleno 120 milionů Kč (první oblast 18 milionů Kč, druhá 60 milionů Kč, třetí 42 milionů Kč). U první a třetí oblasti je míra podpory 100 %, u druhé 60 % nebo 80 %.

Způsobilými výdaji programu jsou osobní náklady na pracovníky, náklady na nástroje a vybavení po dobu jejich používání v rámci projektu, náklady na smluvní výzkum i dodatečné nepřímé náklady.

Žádosti je možné podávat od 1. 11. 2017 až do 9. 1. 2018. Žádat mohou výzkumné organizace ve formě právnických osob a podniky ve formě právnických či fyzických osob.

Chcete získat prostředky i vy?

Pokud vás podmínky veřejné soutěže Théta zaujaly, doporučujeme kontaktovat specializovanou společnost, která se zabývá získáním dotací. S její pomocí vytvoříte úspěšný projekt a dosáhnete na prostředky ze státního rozpočtu či dotace EU.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář